Veletrh FOR PASIV

Blíží se nám únor a s ním veletrh nízkoenergetických a pasivních staveb FOR PASIV. Plánujete stavbu nebo rekonstrukci domu? Na veletrhu se k vám dostanou informace o výstavbě rodinných pasivních domů, na které se naše firma soustředí. Dále se můžete dozvědět, jak využít výhodných dotací od Státního fondu životního prostředí ČR. Nová zelená úsporám je finanční prostředek, který lze čerpat například na zateplení domu, výměnu oken a dveří, výměnu elektrického kotle za tepelné čerpadlo, na instalaci solárních systémů nebo nuceného větrání s rekuperací. Dozvíte se vítěze soutěže Pasivní dům roku 2017 nebo se můžete účasnit 13. mezinárodní konference Centra pasivního domu, kde vystoupí mnoho odborníků z praxe. Veškerý doprovodný program akce můžete sledovat zde.  

Mezinárodní konference - Centra pasivního domu 2018

13. Mezinárodní konference Centra pasivního domu 2018 s podtitulem Inovace pro pasivní a nulové budovy se uskuteční 8. 2. 2018. 

Můžete se těšit na setkání s předními českými i zahraničními odborníky, v čele s rakouským specialistou na udržitelné stavění Dieterem Herzem nebo odborníkem na nanotechnologie Jiřím Kůsem. Mezi hlavní témata patří inovativní koncepty a myšlenky, inovativní materiály a výrobky a v neposlední řadě inovativní technologie. Konference je vhodná pro architekty a projektanty, stavební firmy, zástupce veřejné správy nebo studenty stavebnictví a architektury. Více informací a registraci naleznete zde

Získání členství v Centrum pasivního domu

Naše stavební společnost získala v říjnu 2017 členství v Centru pasivního domu

Centrum pasivního domu (dále jen CPD) je neziskovým sdružením, které vzniklo za účelem podpory a propagace standardu pasivního domu. CPD bylo založeno v roce 2005 panem Janem Bártou, který vybudoval jednu z prvních organizací, která se v České republice věnuje energetické efektivitě v prostředí stavebnictví. Jedním z hlavních cílů organizace je zajištění odpovídající kvality pasivních domů a odborné přijímání členů z řad nejen stavební firem, ateliéru nebo malých studií. V minulosti, ale i v současné době je nejvýznamnější a nejrozsáhlejší odbornou platformou, která s pravidelností připravuje diskuze a školení k tématům výstavby budov v pasivním standardu pro odborníky, ale i laickou veřejnost.

Představujeme aplikaci, která představuje nás

ENVIROSKOP je aplikace, která nám pomůže najít tipy na výlety, vzdělání, sportovní aktivity a jiné zajímavosti v okolí bydliště nebo tam, kam chceme vyrazit na výlet. Poznejte nová místa a cestou se nezapomeňte zastavit u nás v Chelčicích.

Naše pasivní domy na iMaterialy.cz

Článek na stránkách iMaterialy se věnuje projektu Pasivní rodinné domy Chelčice z hlediska použitých stavebních produktů pro stavbu jako je KMB SEDWIX nebo obálka domu nazývaná „termopancíř.“ Celý článek zde.