CENTRUM PASIVNÍHO DOMU

 

Centrum pasivního domu (dále jen CPD) je neziskovým sdružením, které vzniklo za účelem podpory a propagace standardu pasivního domu. CPD bylo založeno v roce 2005 Janem Bártou, který vybudoval jednu z prvních organizací, která se v České republice věnuje energetické efektivitě v prostředí stavebnictví. Jedním z hlavních cílů organizace je zajištění odpovídající kvality pasivních domů a odborné přijímání členů z řad nejen stavebních firem, ateliéru nebo malých studií. V minulosti, ale i v současné době je nejvýznamnější a nejrozsáhlejší odbornou platformou, která s pravidelností připravuje diskuze a školení k tématům výstavby budov v pasivním standardu pro odborníky, ale i laickou veřejnost.  

KM BETA a.s.

 

Společnost KM BETA a.s. se specializuje ve své výrobě na betonové střešní krytiny, vápenopískové cihly, pálené zdicí bloky nebo stropní vložky a nosníky. Střešní tašky od známé české firmy s mnohaletou zkušeností splňují požadavky evropských norem. Pro naší pasivní a nízkoenergetickou výstavbu například nejvíce vyhovuje materiál KMB SENDWIX, který je prvním uceleným systémem vícevrstvých konstrukcí na našem trhu. Celý systém zdiva je složen ze tří základních variant obvodových konstrukcí, které se navzájem liší použitými materiály i výsledným vzhledem fasádní vrstvy. 

GEPARD FINANCE a.s.

 

Eva Tampírová je hypoteční makléř ve specializované brokerské firmě GEPARD FINANCE a.s. finance pro život. Se stavební společností CB Building s.r.o. spolupráci navázala v projektu Pasivní rodinné domy Chelčice, kam přinesla odbornou radu a orientaci v jednotlivých hypotečních procesech. Postará se o návrh řešení šité na míru všem potřebám, dokáže vyjednat nadstandardní podmínky hypotečního úvěrování (odhad zdarma, vyřízení úvěru zdarma, nejnižší možná úroková sazba), doporučí nejvýhodnější řešení po objektivním zhodnocení možností u jednotlivých bankovních domů. Vlastní certifikát, který jí opravňuje zpracovávat nabídky od různých bankovních domů i stavebních spořitelen. 

FROGLET s.r.o.

 

Jednatel pan Ing. Petr Kratochvíla, MBA a TOP poradce Jiří Kahuda jsou našimi partnery přes finanční poradenství z firmy Froglet s.r.o. Společnost se specializuje na pojištění, získáváním výhodného úvěru, poradenstvím přes učetnictví, daně nebo práva, ale především novým směrem finančního poradenství tzv. nákladové poradenství. Nabízejí poskytnutí cenové rady, jak získat finance na stavbu nebo přestavbu domu. Pomohou vytvořit plán pravidelného a správného čerpání získaných finančních prostředků, úspor a rezerv na stavbu nebo přestavbu domu. 

ZEXON

 

Společnost ZEXON s.r.o. zajišťuje kompletní služby pro inteligentní řízení budov od návrhu po realizaci. Od společnosti LOXONE, která je lídrem na poli Smart Home získala společnost z Českých Budějovic označení Gold partner. Díky chytré elektroinstalaci se může firma naplno věnovat moderním technologiím. Inteligentní řízení je důležitou součástí nízkoenergetických/ pasivních domů, které usnadní každodenní starosti. Technologie umožní mít vše v rodinném domě pod kontrolou ze zahrady, z práce nebo z druhého konce světa, kam jedete na dovolenou.

TRUHLÁŘSTVÍ TROBL

 

 

Truhlářství Trobl vytváří na zakázku kuchyňské linky, vestavěné skříně, nábytek do dětského a obývacího pokoje nebo schodiště domu. Se stavební společností CB Building s.r.o. spolupracuje truhlářství na interiérech a exteriérech rodinných domů. Pod vedením interiérového designera vznikají nové návrhy podle dispozice stavby a představy zákazníka. Ve vzorovém pasivním domě v obci Chelčice je k vidění na zakázku zrealizovaný interiér kanceláře naší stavební společnosti, ale i potřeb rodinného domu. Zákazník si bude po příchodu připadat jako ve svém vlastním prostředí. 

OKNOTHERM spol. s.r.o.

 

Rodinná firma OKNOTHERM spol. s.r.o. se od roku 1992 orientuje na dodávku oken do bytových, panelových nebo rodinných domů. Vyrábí certifikovaná plastová, hliníková a dřevěná okna několika typů 5-ti komorových systémů. Okna a dveře jsou pro zákazníka k dispozici v kaplickém showroomu, kde si můžete výrobek české značky prohlédnou nebo rovnou objednat. Firma garantuje záruční i pozáruční servis.