Naše pasivní domy na iMaterialy.cz

Článek na stránkách iMaterialy se věnuje projektu Pasivní rodinné domy Chelčice z hlediska použitých stavebních produktů pro stavbu jako je KMB SEDWIX nebo obálka domu nazývaná „termopancíř.“ Celý článek zde.

 

Získání členství v Centrum pasivního domu

Naše stavební společnost získala v říjnu 2017 členství v Centru pasivního domu

Centrum pasivního domu (dále jen CPD) je neziskovým sdružením, které vzniklo za účelem podpory a propagace standardu pasivního domu. CPD bylo založeno v roce 2005 panem Janem Bártou, který vybudoval jednu z prvních organizací, která se v České republice věnuje energetické efektivitě v prostředí stavebnictví. Jedním z hlavních cílů organizace je zajištění odpovídající kvality pasivních domů a odborné přijímání členů z řad nejen stavební firem, ateliéru nebo malých studií. V minulosti, ale i v současné době je nejvýznamnější a nejrozsáhlejší odbornou platformou, která s pravidelností připravuje diskuze a školení k tématům výstavby budov v pasivním standardu pro odborníky, ale i laickou veřejnost.

Představujeme aplikaci, která představuje nás

ENVIROSKOP je aplikace, která nám pomůže najít tipy na výlety, vzdělání, sportovní aktivity a jiné zajímavosti v okolí bydliště nebo tam, kam chceme vyrazit na výlet. Poznejte nová místa a cestou se nezapomeňte zastavit u nás v Chelčicích.

Časopis Můj dům

 

Měsíc září nám přines další vlaštovku v podobě článku v časopise Můj dům. Redaktoři časopisu navštívili vzorový dům na celý den a přiblížili okem kamery vnitřní, ale také venkovní prostory. V textu s názvem Sympatický obdélník v pasivním standardu nám především přiblížili filozofii celého projektu, která se týká ekonomiky, energie a ekologie. Zeptali se na otázky ohledně sázky na fotovoltaiku, větrání a izolaci domu, ale také nevynechali důležité technické údaje domu.

Čti více