Pasivní rodinné domy Chelčice

Projekt pěti pasivních rodinných domů v malebné obci Chelčice nedaleko města Vodňany v jižních Čechách je průkopníkem svého druhu nejen v tomto regionu. Od běžné výstavby či obdobných projektů se odlišuje svým vznikem, přístupem k zákazníkovi, kvalitou a technologickou koncepcí, která dalece předběhla svoji dobu. Energetická efektivita, pozitivní dopad na životní prostředí a zdraví majitele je jednou z mnoha předností, která demonstruje chytré a nadčasové bydlení v klidné lokalitě jako je ta naše.  

more

Architektura

Bezduchá architektura a často nelogická vnitřní dispozice bez nápadu není příklad našich domů. V případě našeho chelčického projektu střídá způsob efektivního bydlení také vyvážená estetika, jednoznačné tvarosloví, okázalý světlý a vzdušný interiér s dostatkem odkládacích ploch. Ústřední hmotou domu je obdélníkový půdorys s obytným přízemím a podkrovím zakončený sedlovou střechou, který vytváří jednoduchý pravidelný tvar s proporcemi odpovídající tradiční venkovské stavbě.

Čti více

Obálka domu - "termopancíř"

Navrhli jsme dům, kde provozní náklady jsou na nejnižší možné úrovni a to i s vyváženou ekonomickou návratností. Dosažené úspory oproti tradičním domům dosahují až 80%. Náklady na vytápění do 7 000 Kč/rok nebo součet všech energií nutné pro provoz domu 16 000 Kč/rok vypovídají o výhodnosti tohoto způsobu bydlení obecně. Dále nabízíme rozšířenou nabídku, kde tyto provozní náklady se blíží k nule a tím k energeticky soběstačnému chytrému domu.

Čti více

Ekologie

Nejen díky nevídané efektivitě energií našich pasivních domů, ale i užíváním ekologických materiálu, recyklací odpadů a plánované logistice výstavby naplňujeme jeden z nejdůležitějších společenských předpokladů ochrany životního prostředí. Dbáme s nejvyšší úrovní na stavbu domů bez emisní stopy, jak v době realizace, tak při každodenním užívání domu.

Okna a dveře

Okna a dveře tradičně nabízíme vyrobené z materiálu dřeva nebo plastu. Alternativně doporučujeme kombinaci uvedených materiálu s hliníkového opláštění, tzv. s alu-clipem, které zvyšují odolnost. Samozřejmostí jsou izolační trojskla poslední generace, navrhované s vlastnostmi vůči orientaci ke světovým stranám, aby byl maximálně zamezen prostup tepla nebo naopak posílen princip solárních pasivních zisků. Výplně otvoru jsou montovány předsazenou montáží v úrovni venkovního zateplení. Vzduchotěsnost našich domů je dokonalá dodržením již v průběhu realizace systémovým řešením dle doporučení odborníku certifikovaného výrobce Isocel. Striktním dodržením všech zásah se eliminovala infiltrace netěsnostmi a neřízeným únikem tepla.

 

 

Komfort

Opakem neuvěřitelné efektivnosti v rámci energie je neočekávaný komfort v plném významu slova. Díky dokonale zateplené a utěsněné obálce domu, "termopancíř," a instalovaným technologiím je zaručena bezkonkurenční celoroční pohoda. V době největších mrazů nebo přívalu nepříjemných veder se budete těšit stabilní příjemnou teplotou v rozmezí 20 - 22 °C a neustálým přísunem čerstvého vzduchu i se zavřenými okny. O světelnou pohodu se postarají velká prosklená okna regulovatelná předokenními žaluziemi, nebo umělým úsporným osvětlením technologie LED. Veškeré ovládání je navrženo intuitivně s možností dálkového řízení, ať už jste kdekoliv v domě.

TZB

Technologické vybavení domu je připravené v několika variantách. Tradiční technologií pro pasivní domy je systém teplovzdušného vytápění s řízeným větráním a rekuperací s integrovaným zásobníkem tepla (IZT), umožňující připojení s celou řadou zdrojů a to v bivalentním až trivalentním zapojením. Výhodou IZT je i možnost průtočného ohřevu teplé vody. V této sestavě se pak může využít například krb na dřevo, solární termické panely nebo tepelné čerpadlo. Náš poslední vývoj a zkušenosti z realizace vzorového domu ukazuje, že daleko efektivnější a navíc cenově přijatelnější je koncepce technologií, kterou souhrnně nazýváme solárně aktivní. Instalací fotovoltaické elektrárny (Fv panely) na střeše s modulárním výkonem, získáme obnovitelný elektrický a efektivní zdroj.

Čti více